O škole

MŠ Zdětín je jednotřídní MŠ, která je umístěna spolu se školní jídelnou, která je její součástí, ve zvýšeném přízemí jednopatrové budovy bývalé základní školy. Třída, která je vybavena novým nábytkem a koutkem se skluzavkou, slouží současně  jako herna a jídelna. Na třídu navazuje hygienické zázemí, které prošlo v červenci a srpnu roku 2010 celkovou rekonstrukcí. Od září roku 2009 využíváme také část prostor  v  prvním patře budovy, kde jsme zařídili dlouho chybějící ložnici a tělocvičnu. Ve zbývajících prostorách v  prvním patře budovy má sídlo  zřizovatel školy -Obecní úřad Zdětín.

Mateřská škola ve Zdětíně byla otevřena 7. 2. 1984 a do rejstříku škol byla zařazena 2. 4. 1996. Do roku 1984 zde byl pouze dětský útulek. Škola je na základě zřizovací listiny ze dne 1. 1. 2003 příspěvkovou organizací obce Zdětín. Její  celková kapacita je 26 dětí.

Většina dětí je místních, několik dětí dojíždí z nedalekého Sedlce. Do školy jsou přijímány zpravidla děti 3-6 leté. Věkovému složení třídy přizpůsobujeme organizaci práce i nabídku činností.

Okolí budovy školy tvoří rozlehlá, nově zrekonstruovaná zahrada Lipovka, která byla  na přelomu roku 2015/2016 vytvořena v přírodním stylu. Děti tak mají k dispozici kromě různých průlezek, houpaček a kolotoče i kopec na sáňkování, případně koulení sudů, vodní kaskádu pro hru s vodou a kolem lípy cesty pro jízdu na koloběžkách a odrážedlech. Na zahradě mají děti možnost poznávat různé rostliny, ovoce, zeleninu a pokusit se i něco vypěstovat a o rostliny se starat.

Pro interní potřeby, z důvodu citové sounáležitosti dětí se školou a v návaznosti na koncepci školy používáme neoficiální název „Mateřská škola Veselá mašinka“.